OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS II POLICYJNYCH PDF Drukuj Email
czwartek, 15 czerwca 2017 11:29

Realizując założenia zawarte w programie Edukacji Policyjnej, uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym w dniach 22-26 maja 2017 roku odbyli obowiązkowy Obóz Szkoleniowy w Szkole Policji w Słupsku. Jak co roku, obozy klas mundurowych obfitują w atrakcje, wrażenia i wiedzę.

W pierwszym dniu pobytu wychowankowie  zapoznali się z wyposażeniem i uzbrojeniem policjantów pełniących służbę w pododdziałach zwartych. Dzień kolejny był bardzo wyczerpujący dla młodzieży ponieważ zajęcia rozpoczęły się punktualnie o godzinie siódmej udziałem w apelu porannym tak zwaną odprawą wszystkich pracowników Szkoły Policji zgromadzonych na placu manewrowym. Młodzież miała także sposobność zabezpieczenia śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia, pokonywała tor przeszkód obowiązujący w ramach postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Ponadto uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia interwencji policyjnej uczestniczyć na przemiennie w zaaranżowanych scenkach rodzajowych wykorzystując techniki interwencji oraz  umiejętności samoobrony.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na strzelnicy pneumatycznej oraz zawody strzeleckie w których zwyciężyli: Jakub Kopacz i Sandra Drewniak. Ogrom wrażeń niewątpliwie dostarczyły zajęcia w Centrum Ratownictwa, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym na wojnie z wykorzystaniem czerwonej farby do charakteryzacji oraz opatrunku izraelskiego. Uczniowie również zgłębili teoretyczne i praktyczne podstawy kierowania ruchem drogowym. Przy czym największą trudność sprawiło młodzieży wcielenie się w rolę policjanta i kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, postawa wymagała niezwykłego skupienia i opanowania.

Podczas pobytu w Słupsku nie mogło zabraknąć wspólnego zwiedzania miasta, wyjścia do Parku Trampolin oraz wyjazdu nad morze. Uczniowie bardzo miło i radośnie wspominają  pobyt na obozie z pewnością dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, rozwiał wątpliwości względem naboru, przybliżył obraz służby w Policji. Młodzież wróciła zadowolona i pełna optymizmu. Dziękujemy Panu Komendantowi za serdeczne przyjęcie, przekazaną wiedzę i wspaniałą atmosferę.

 

Tekst i zdjęcia:  Iwona Wójtów

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 11:57