Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
Wigilia w Internacie 2016
środa, 04 stycznia 2017 12:40

Betlejemska Grota….


Wieczór 21.12.2016 r, był wieczorem szczególnie ważnym w naszej społeczności internackiej. Tego właśnie dnia wychowankowie internatu wraz zaproszonymi gośćmi- Dyrektorem szkoły oraz nauczycielami, uczestniczyli w Internackiej Wigilii Bożego Narodzenia.   Dzień Wigilii  Bożego Narodzenia ma w sobie tę moc, że porusza ludzkie serce, budzi uśpione uczucia, zbliża ludzi, skłania do refleksji, uczy na nowo człowieczeństwa i przypomina o cudzie narodzin Jezusa w betlejemskiej grocie. Piękna świąteczna  scenografia przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Młodzież przedstawiła tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe, dbając przy tym  o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe  i wokalne. Śpiewając kolędy, łamiąc się opłatkiem, a następnie zajadając pyszne potrawy wigilijne, które przygotowały panie z naszej internackiej stołówki, społeczność nasza wyraziła swoje przywiązanie do tradycji świętowania Wigilii Bożego Narodzenia i potrzebę wzajemnego składania życzeń świątecznych i noworocznych.

Więcej…
 
Spektaklu w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
środa, 04 stycznia 2017 12:46

MOŻNA WYBACZYĆ LECZ NIGDY ZAPOMNIEĆ

 

To motto i tytuł jednocześnie spektaklu teatralnego wystawionego na deskach auli przez uczniów szkoły z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w kraju. W to przedsięwzięcie wraz z aktorami, ekipą techniczną i scenograficzną zaangażowanych było 30 uczniów. Scena otulona została granatowym płótnem, na niej mór z czerwonej cegły, a nad sceną czerwonymi literami motto „Można Wybaczyć, Lecz Nigdy Zapomnieć”.

Dnia 13 grudnia dokładnie w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły byli również zaproszeni uczniowie Białoborskiego Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami. Gościliśmy między innymi księdza proboszcza Jarosława Zielińskiego wraz z księdzem wikarym Adamem Nowakiem oraz panią dyrektor Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji Sylwię Jędrzejczyk.

Więcej…
 
Profilaktyka przez sztukę
niedziela, 11 grudnia 2016 22:47

To kolejny rok owocnej pracy wychowanków Internatu Zespołu Szkół im. Oskara Langego, których można było zobaczyć odbierających nagrody na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku w konkursie literackim. Do konkursu kolejne „młode talenty”, wychowankowie: Natalia Mucha, Natalia Cybula, Weronika Hapak i Patryk Bojdo przygotowali prace na XIV Miejsko – Gminny Konkurs Literacki  „UZALEŻNIENIA, HIV/AIDS… TO TAKŻE TWÓJ PROBLEM”. Tym razem wyróżnienia w kategorii II (szkoły ponadgimnazjalne) – POEZJA – przyznano Natalii Mucha i Patrykowi Bojdo.

Więcej…
 
Pluszowy miś w szczytnym celu!
niedziela, 11 grudnia 2016 21:08

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek, moda na pluszowego misia nie przemija. W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia odbywa się w ramach akcji Dar Serca.

Więcej…
 
Mikołajki w Internacie
niedziela, 11 grudnia 2016 20:42

Mikołajki to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry. Tradycyjnie jak co roku 06 grudnia obdarowuje się „dzieci” prezentami. W bucie lub pod poduszką, czy też coraz częściej w skarpecie wieszanej nad kominkiem, podkłada się je w nocy z 5 na 6 grudnia. Najczęściej są to słodycze lub małe zabawki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 30