Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
„Magiczne 100 dni przed maturą”
poniedziałek, 30 stycznia 2017 12:33

Dnia 21 stycznia 2017 roku w „Dworku Szlacheckim” w Węgorzynku odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze. 100 dni do matury odliczali uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego. Podczas balu swoją obecnością zaszczycili nas: dyrektor szkoły pan Andrzej Pastuszek, pani  Renata Piszcz, nauczyciele, rodzice, oraz przedstawiciel jednostek patronackich, pan Artur Pietras. Jednak najważniejszymi uczestnikami tego niezapomnianego wieczoru byli maturzyści. Piękne dziewczyny i przystojni panowie w gustownie przystrojonej sali przeżywali niepowtarzalny bal, który z tradycją i obyczajem rozpoczęto dostojnym, staropolskim tańcem –Polonezem.

Więcej…
 
Nasz maturzysta w finale ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie
środa, 08 lutego 2017 19:56

Ciężka, systematyczna praca i chwile pełne wyrzeczeń opłaciły się. Uczeń klasy maturalnej o profilu policyjnym Bartosz Mazur znalazł się w zaszczytnym gronie trzydziestu finalistów Centralnej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie. Bartek jest jedynym uczniem z województwa zachodniopomorskiego, który zakwalifikował się do finału.

Więcej…
 
"Twoja krew - moje życie!"
piątek, 27 stycznia 2017 10:58

Działamy systematycznie od 2006 r., współpracujemy  z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, którego ekipa wyjazdowa także dzisiaj, tj. 10 stycznia 2017 r., była  w naszej Szkole w związku z akcją krwiodawstwa. Zgłosiło się 30 dawców – uczniowie, nauczyciele i absolwenci, oddało 28, co stanowi 11920 ml krwi pełnej.

Więcej…
 
„Jak przygoda to tylko w Warszawie, w Warszawie”
środa, 28 grudnia 2016 19:48

Przytoczone słowa starej piosenki o Warszawie przyświecały celowi naszej wycieczki, tyle tylko, że my postanowiliśmy zmienić termin z maja na listopad i tak rozpoczęła się jesienna przygoda z Warszawą. W listopadzie b.r. wspólnie uczniowie  i opiekunowie z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze udali się na trzydniową  wycieczkę do stolicy Polski. Grupa liczyła  45 osób. Była to kolejna, bo już trzecia wyprawa z serii edukacyjno–krajoznawczej, w której nasza szkolna społeczność miała okazję uczestniczyć.

Więcej…
 
" Nie było miejsca dla Ciebie ..."
sobota, 28 stycznia 2017 19:33

22 grudnia 2016r. odbył się w szkole uroczysty apel bożonarodzeniowy. Tym razem miał on nieco inną formę niż zazwyczaj, gdyż jego scenariusz został oparty na utworach poetyckich okresu wojny. Wybór odpowiednich tekstów i kolęd, a także urokliwa scenografia spowodowały atmosferę, która w zamyśle autorów miała odzwierciedlać problemy współczesnego świata. Celem  spotkania było nie tylko stworzenie świątecznego nastroju, ale także skłonienie widzów do refleksji nad kondycją człowieka XXI wieku. Po zakończonym  przedstawieniu głos zabrał Dyrektor szkoły pan Andrzej Pastuszek, który podziękował uczestnikom i organizatorom za przygotowanie apelu i złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 30